W co zainwestować?Zanim zaczniesz, musisz o tym wiedzieć

Inwestycje w pożyczki, social lending

W co zainwestować?Zanim zaczniesz, musisz o tym wiedzieć

W co zainwestować? Jak najlepiej ulokować zgromadzony kapitał? Akcje, obligacje, lokaty, krypto-waluty, pożyczki społecznościowe, a może inwestycje w nieruchomości? Jeśli choć raz w życiu zadałeś sobie jedno z tych pytań, mamy dla Ciebie złą wiadomość! Złotej metody na pomnażanie pieniędzy niestety nie ma…

Jedno jest jednak pewne: aby konsekwentnie się bogacić i skutecznie inwestować, należy postawić pierwszy krok. Sprawdź, czy jesteś na to gotowy! Zanim więc podejmiesz decyzję w co zainwestować przyjrzyj się następującym kwestiom:

1. MONITORUJ WYDATKI

Jeśli chcesz posiadać kontrolę nad swoimi finansami zacznij od tego, by wydawać mniej niż zarabiasz. Kontrolowania wydatków nie musisz rozpoczynać od drobiazgowego spisywania nawet najdrobniejszych zakupów. Wystarczy, że przyjmiesz perspektywę miesięczną i określisz koszty stałe. Niepotrzebne wydatki powinny od razu rzucić Ci się w oczy. Dopiero kiedy zbudujesz finansowy fundament i jasno sprecyzujesz swój ekonomiczny punkt startu, będziesz mógł pomyśleć o dobrym ulokowaniu nadwyżek.

%name W co zainwestować?Zanim zaczniesz, musisz o tym wiedzieć

2. WEŹ POD LUPĘ EKSTRA DOCHODY

Trzynastki, urlopowe, wczasy pod gruszą a do tego nagrody, premie i świąteczne bony. Wielu z nas nie traktuje ich w kategorii pensji, mimo że stanowią istotny wkład do domowego budżetu. Przeanalizuj nadprogramowe wpływy i zastanów się, jaki procent z tej kwoty jesteś w stanie odłożyć lub zainwestować.

3. SPRECYZUJ CEL

%name W co zainwestować?Zanim zaczniesz, musisz o tym wiedzieć

Dobrze określony cel motywuje do oszczędzania, natomiast zgromadzony kapitał do inwestowania. Aby wyznaczanie celów (i późniejsze dążenie do ich osiągnięcia) było skuteczne, należy nauczyć się je właściwie formułować. Pomocna w tym zakresie będzie metoda SMART, zgodnie z którą nasze cele muszą być:

– „S” – jasno sprecyzowane (z ang. specific),

– „M” – mierzalne (z ang. measurable),

– „A” –  osiągalne (z ang. achievable) ,

– „R” – istotne (z ang. relevant),

– „T” – terminowe (z ang. time-bound).

4. OKREŚL RYZYKO JAKIE JESTEŚ W STANIE PODJĄĆ

Ocena ryzyka inwestycyjnego to jeden z kluczowych czynników mających wpływ na Twój zysk. Zanim zaczniesz liczyć pomnożone środki uświadom sobie, że nawet najbezpieczniejsza forma inwestowania niesie ze sobą prawdopodobieństwo straty. Pamiętaj o tym, by na agresywne działania przeznaczyć taką pulę pieniędzy, na której stratę możesz sobie pozwolić.  

5. DOKŁADNIE ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTEM INWESTYCYJNYM

W doborze odpowiedniej formy inwestowania pomoże Ci kilka pytań:

  • Jaką kwotę zamierzasz przeznaczyć na inwestycję?
  • W jakim horyzoncie czasowym spodziewasz się pierwszych zysków?
  • Czy możesz sobie pozwolić na ewentualną stratę?
  • Czy jesteś gotowy przeznaczyć swój czas na naukę inwestowania?

A jeśli ciągle masz wątpliwości: drąż, pytaj i dyskutuj. Na inwestowaniu w siebie i poszerzaniu horyzontów  nie można być stratnym.

Gotowy do działania?

A zatem przejdźmy do dzieła! O tym jak zostać inwestorem przeczytasz w kolejnym artykule.

Odwiedź również naszą platformę windykacyjną!
www.oddaj-kase.com.pl

 

Jedna odpowiedź

  1. kisior pisze:

    W co inwestować? W takie tematy, o których macie pojęcie. Czyli nie moda, nie bo wydaje się wam, że możecie zarobić, tylko doświadczenie, wiedza, umiejętności, analityka. To takie absolutne podstawy. Macie system XTB, a w nim szkolenia, wiedzę, wszystkie niezbędne dane – idźcie w tym kierunku, na spokojnie ze wszystkim sobie poradzicie. Po prostu – całość wymaga odpowiedniego planu, to wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *