Finansowy Ninja, nowe wydanie. O pieniądzach, oszczędzaniu i inwestowaniu

Inwestycje w pożyczki, social lending

Finansowy Ninja, nowe wydanie. O pieniądzach, oszczędzaniu i inwestowaniu

Czy na rzecz edukacji finansowej można:porzucić dobrze płatny etat, w ciągu niedługiego czasu zbudować najpoczytniejszy blog finansowy w Polsce, samemu wydać blisko 600 stronicową książkę i wstrząsnąć rynkiem czytelniczym już na etapie jej przedsprzedaży?

Autor „Finansowego Ninja” Michał Szafrański udowadnia, że jest to możliwe. Co więcej, może się to okazać niezwykle opłacalne!

Dlaczego recenzujemy książkę, która dostępna jest na rynku od trzech lat?

Zapewne pomyślisz, że od momentu jej wydania wiele się zmieniło.  Mamy tego pełną świadomość!  Wystarczy wziąć pod uwagę tempo zmieniających się przepisów podatkowych  oraz skalę zmian w zakresie warunków życia społecznego, programu emerytalnego, czy narzędzi inwestycyjnych wykorzystywanych do pomnażania kapitału.

Niedawno ukazało się jednak nowe, zaktualizowane wydanie Finansowego Ninja. Książki, którą  z pełnym przekonaniem możemy uznać za jedną z najbardziej inspirujących pozycji finansowych. Nie bez przyczyny rozeszła się ona w kiludziesięciu tysiącach egzemplarzy!

Nowe wydanie – czego należy się spodziewać?

 200 mniejszych lub większych zmian wprowadzonych przez autora powinno zaspokoić potrzebę „bycia na czasie” najbardziej skrupulatnych czytelników. Jesteśmy pewni, że pozostała część będzie usatysfakcjonowana nawet po sięgnięciu do dotychczasowego wydania.  Zasadniczy przekaz książki ma bowiem charakter ponadczasowy i uniwersalny.  

Jeśli więc nie znosisz martnotrastwa w każdej postaci i nie zamierzasz przespać reszty życia, by za kilkadziesiąt lat obudzić się bez finansowej poduszki bezpieczeństwa – ta pozycja jest dla Ciebie.  

FINANSOWY NINJA. Dla niego warto zarwać noc!

Jeśli zapytalibyście nas dla jakiej książki warto zarwać noc – padłoby na Finansowego Ninję. Nie przeceniajcie jednak swoich możliwości. Mimo, że pozycja napisana jest naprawdę przystępnym językiem nie liczcie na to, że pochłoniecie ją w jeden wieczór. 

Książka Michała Szafrańskiego  to blisko 600 stronicowe kompendium wiedzy związane z gospodarnością oraz inteligencją finansową. Obejmuje szeroki zakres tematów związanych z odpowiedzialnym podejściem do sfery finansów osobistych.

Zawartość książki:

fn3a Finansowy Ninja, nowe wydanie. O pieniądzach, oszczędzaniu i inwestowaniu

Finansowy Ninja – może Cię przerazić…

Finansowy Ninja nie nuży i nie męczy. Wysoce prawdopodobne, że namiesza Ci jednak w głowie, a nawet  trochę przerazi.

Już po kilkudziesięciu pierwszych stronach zdasz sobie sprawę z tego, jak wiele masz do zrobienia. W tym specyficznym poczuciu zagubienia  nie zostaniesz  jednak sam. Autor umiejętnie przeprowadzi Cię przez drogę do niezależności finansowej. Podzieli się cennymi wskazówkami i praktycznymi narzędziami. Nie licz jednak na to, że decydując się na zakup książki otrzymasz złotą receptę na sukces i bogactwo. Nie o to w tym chodzi!

Przedsmak:

fn4 Finansowy Ninja, nowe wydanie. O pieniądzach, oszczędzaniu i inwestowaniu

Dlaczego warto skorzystać z jego arsenału?

Finansowy Ninja to praktyczny poradnik, za pomocą którego wykształcisz dobre nawyki finansowe i nauczysz się zarządzać własnymi pieniędzmi. Jeśli ustalisz odpowiedni plan działania i popracujesz nas systematyczną staniesz się dla siebie najlepszym doradcą finansowym. Świadomym ryzyka, unikającym pułapek i dążącym do zapewnienia sobie bezpieczeństwa finansowego.  

Sięgając po książkę będziesz mieć okazję, by skorzystać z prawdziwego arsenału Finansowego Ninjy.

Dlaczego warto?

 • zaplanujesz budżet domowy,
 • przygotujesz się na sytuacje losowe,
 • odpowiedni wcześniej zaczniesz myśleć o emeryturze,  
 • dowiesz się czym jest kalkulator finansowy i procent składany,
 • uświadomisz sobie jak ważna jest finansowa poduszka bezpieczeństwa,
 • poznasz prawdziwą miarę zamożności,
 • zdasz sobie sprawę z tego, że CZAS do zasób znacznie cenniejszy od pieniędzy,
 • nauczysz się racjonalnie podchodzić do inwestowania, bez ślepej wiary w pseudo-doradców.

Jeszcze tu jesteś?

Jeśli wytrwałeś w lekturze do tego momentu, to może oznaczać, że stoi za tym finansowy głód wiedzy. Być może bardziej interesują Cię jednak kulisy rozwoju firmy opartej na blogu lub zwyczajnie jesteś ciekawy, jak to jest porzucić pracę na etacie i odważyć się solidnie zapracować na własny sukces. Analiza drogi od zera do 7 milionów złotych przychodu na pewno Cię zainteresuje*.

A zatem przechodzimy do konkretów!

*Więcej na ten temat przeczytasz w kolejnej książce M. Szafrańskiego „Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga do 7 milionów z bloga”.

Kim jest Michał Szafrański?

Kim jest człowiek, który wyjaśnia nieoczywiste zasady, przestrzega przed finansowymi zagrożeniami, dzieli się cennymi podpowiedziami , a na dodatek dzieli się z milionami czytelników  informacjami na temat swoich zarobków?  

fn2 Finansowy Ninja, nowe wydanie. O pieniądzach, oszczędzaniu i inwestowaniu

Kiedy w 2014 roku pojawiła się informacja o tym, że za jeden wpis na blogu (jakoszczedzacpieniadze.pl) zgarnął blisko 70 000 zł – w mediach zawrzało. Sensacyjna wiadomość szybko obiegła czołówki najpoczytniejszych portali i zainicjowała gorącą dyskusję na temat zasadności przyznania jakże  imponującego wynagrodzenia. Szybko zaczęto się więc zastanawiać kim jest ów pełnoetatowy bloger.

Blog „Jak oszczędzać pieniądze”. Przenieśmy się w czasie!

Jest 2012 rok. Pracownik firmy informatycznej i  były dziennikarz, współpracujący z Computerworld i Gazetą wyborczą, zakłada niepozorny wówczas blog o oszczędzaniu, zarabianiu i inwestowaniu.

W prosty i przystępny sposób porusza  niespecjalnie przecież wdzięczną tematykę finansową. Mimo, że formalnie nie jest związany z ekonomią i nie posiada wykształcenia finansowego szybko zjednuje sobie przychylność czytelników. Rozbudza ich zainteresowania i motywuje do pracy nad sobą.

Dzięki pełnemu zaangażowaniu staje się nie tylko propagatorem edukacji finansowej, ale i autorytetem w zakresie mądrego wydawania i oszczędzania. Szybko staje się również zdobywcą nagród w konkursie Blog Roku m.in. dla „Najbardziej inspirującego bloga”. W październiku 2014 otrzymuje wyróżnienie dla „Społecznie odpowiedzialnego blogera”.  

Na własnym przykładzie udowadnia, że dzięki systematyczności i dyscyplinie można skutecznie zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe.  Tym samym daje dowód na to, że koncepcja Finansowego Ninja nie jest martwym tworem.

Kim tak naprawdę jest FINANSOWY NINJA?

Finansowy Ninja to człowiek świadomy, inteligentny, przygotowany na nieprzewidziane okoliczności i konsekwentnie realizujący plan pomnażania swoich zarobków. Jest świadomy ryzyka, zwraca uwagę na detale, wyłamuje się z powszechnie narzuconych schematów i mimo, że nie cierpi na brak gotówki nie wstydzi się planować nawet drobnych wydatków.

Wie również, że najlepszą formą dbania o stan swoich funduszy jest profilaktyka. Choć uczy się na błędach nie jest jednak ideałem – zwłaszcza, że droga do mistrzostwa nie jest łatwa. Wymaga treningu i umiejętności planowania.

Inwestycje wg Finansowego Ninja

Nic w tym dziwnego, że posiadając nawet niewielki kapitał chcesz go pomnożyć. Uzyskanie dodatkowego dochodu, bez konieczności wykonywania pracy brzmi przecież niezwykle obiecująco. W zależności od przewidywanej stopy zwrotu chcesz się przecież stawać coraz bogatszy!

Jest to prawdopodobne. Pod warunkiem, że na samym początku inwestycyjnej drogi: wykażesz się zdroworozsądkowym podejściem, dyscypliną oraz odpowiednią dawką cierpliwości.

W przypadku skutecznego inwestowania nie ma dróg na skróty.
Liczy się odpowiednie przygotowanie, skuteczna strategia i świadomość ryzyka.


O czym pamiętać przy inwestowaniu?

Finansowy ninja wie, że przydatne w tym względzie mogą się okazać następujące zasady:

 • Zastanawiasz się w co zainwestować? Pamiętaj, że nie ma jedynego idealnego sposobu inwestowania. Wypracowanie jakiegokolwiek zysku, w pierwszej kolejności, wymaga uświadomienia sobie, że tego typu działania nierozerwalnie wiążą się z ryzykiem.
 • Im więcej chcesz zarobić, tym większe ryzyko przyjdzie Ci zaakceptować.
 • Niezależnie od rozmiaru Twojego portfela inwestycyjnego powinieneś brać pod uwagę możliwość skorzystania z dodatkowego zabezpieczenia swojego kapitału. Upewnij się, że dana strategia inwestycyjna oferuje taką opcję.
 • Tylko zdywersyfikowane (zróżnicowane) strategie mogą pomóc w skutecznym wypracowaniu zysku. Jeśli poważnie podchodzisz do ochrony swojego majątku zadbaj o to, by wszystkie Twoje oszczędności nie znalazły się w jednej klasie aktywów. Jeżeli umiejętniej rozdzielisz środki między różne produkty i modele inwestycyjne, niewielka jest szanse, że wszystkie z nich zaczną tracić na wartości w tym samym czasie.
 • Jeśli nie zmusza Cię do tego sytuacja życiowa, nie odwlekaj inwestowania.
 • Im wcześniej rozpoczniesz działania w tym względzie, tym większa będzie moc tzw. procentu składanego.
 • Kwestie związane z pomnażaniem kapitału rozpatruj w dłuższym horyzoncie czasowym. Dany model inwestycyjny może Cię zmusić do tego, by zamrozić środki na dłuższy czas. Nawet gdy spodziewana stopu zwrotu jest obiecująca, angażuj tylko te środki, których nie będziesz potrzebował w najbliższym czasie.
 • Samego inwestowania nie traktuj jako sposobu na zarobienie pieniędzy. Jeśli Twój budżet domowy się nie dopina, masz zaległości płatnicze, a co za tym idzie nie posiadasz odpowiedniej miękkiej „finansowej poduszki bezpieczeństwa” nie zaczynaj inwestowania.

Dla kogo Finansowy Ninja?

O tym jak tak naprawdę wygląda finansowy rozkład jazdy przeczytacie sami w nowym wydaniu książki. Miłośnicy planowania i dobrej organizacji będą tą pozycją zachwyceni. Osoby młode, wkraczające na rynek pracy skorzystają z niej na pewno. Finansowi eksperci i wyjadacze, choć nie odkryją w niej tajemnej wiedzy i nie będą zaskoczeni, na pewno docenią merytoryczny przekaz.  

Must have dla:

 • perfekcjonistów i uporządkowanych, lubiących kategoryzować i analizować,
 • bijących się z myślami: kupić, czy wynająć mieszkanie?
 • osób niemających pomysłu na siebie lub dopiero wkraczających na drogę finansów osobistych,
 • dociekliwców, dla których każda teza musi być poparta argumentem, wyliczeniem lub obrazowym przykładem,
 • racjonalistów świadomych tego, że o spokojną emeryturę trzeba zatroszczyć się za młodu,
 • pragmatyków, którzy zamiast uczyć się na własnych błędach finansowych, wolą skorzystać z doświadczenia innych.

Finansowy ninja – gdzie kupić

Łapcie link do sklepu autora:

https://finansowyninja.pl/

Dajcie również znać jak wygląda Wasz finansowy rozkład jazdy!
Planujecie? Podliczacie? Budżetujecie?

Odwiedź również naszą platformę windykacyjną!
www.oddaj-kase.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *