Jak zarabiać na pożyczkach? Sprawdź jak zostać inwestorem!

Inwestycje w pożyczki, social lending

Jak zarabiać na pożyczkach? Sprawdź jak zostać inwestorem!

W co zainwestować 10 000 – 20 000 – 50 000 zł? Istnieje wiele metod pomnażania pieniędzy, ale nie każdy inwestor może (i chce) ulokować od razu duże kwoty.  Nie wszyscy mogą sobie również pozwolić na długoterminowe „zamrożenie” środków. W tym przypadku INWESTOWANIE W POŻYCZKI wydaje się ciekawą alternatywą. W odróżnieniu od tradycyjnych produktów inwestycyjnych model ten cechuje się wysoką stopą zwrotu i nie angażuje dużych kwot.   
 

JAK ZOSTAĆ INWESTOREM?

Jak wynika z danych BIK szybkie pożyczki gotówkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. W pierwszym półroczu 2018 roku wyraźnie wzrosła również liczba udzielanych kredytów i pożyczek na niskie kwoty (nieprzekraczające 50 tys. zł). Dobra koniunktura w segmencie ratalnym otworzyła tym samym możliwość wygenerowania zysków przez inwestorów zainteresowanych pożyczaniem pieniędzy na procent.

Zasady zarabiania na pożyczkach nie należą do skomplikowanych. Jak więc zostać inwestorem?
 
Generowanie zysków w tym modelu inwestycyjnym wymaga ukończenia 18 roku życia oraz posiadania niezbędnych środków finansowych. Nie jest konieczne prowadzenie działalności gospodarczej, ani posiadanie specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów. Przekazując środki wybranej firmie pożyczkowej możesz liczyć na to, że użyczona suma powiększona zostanie o wypracowane odsetki.
 

INWESTYCJE W POŻYCZKI POZABANKOWE. ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA POŻYCZANIU?   

Spodziewana stopa zwrotu to jeden z najistotniejszych czynników wpływających na ostateczne decyzje inwestycyjne. W przypadku zarabiania na pożyczaniu analiza opłacalności uzależniona jest od 2 najistotniejszych kwestii:

  1. Prawdopodobieństwa spłaty zobowiązania zaciągniętego przez pożyczkobiorcę
     
  2. Spodziewanego zysku z inwestycji. W tym przypadku zysk może sięgnąć kilkunastu procent.

Biorąc pod uwagę aktualne oprocentowanie na lokatach (max. 4%) inwestowanie w pożyczki możemy traktować jako jeden z bardziej opłacalnych modeli inwestycyjnych. Chcąc pomnożyć kapitał w oparciu o pożyczki ważne jest, by decyzja o wyborze danej platformy inwestycyjnej była podjęta w sposób świadomy. Spodziewany zysk z inwestycji w dużej mierze uzależniony jest bowiem od modelu biznesowego przyjętego przez konkretny serwis inwestycyjny.

Należy pamiętać o tym, że szansa na zarobek powinna być realna. Podczas gdy podmiot pośredniczący roztacza przed inwestorem ponadprzeciętną wizję zysków, warto sprawdzić to, czy ulokowany w ten sposób kapitał jest bezpieczny. Możliwość skorzystania z gwarancji ochrony kapitału powinna być kluczową opcją, którą Inwestor powinien się zainteresować.   
 

ZARABIANIE NA POŻYCZANIU – PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI    

Zarabianie na pożyczkach, jak każda forma inwestowania ma swoje wady i zalety. Znajomość kilku prostych zasad pozwoli zmaksymalizować zysk oraz ograniczyć ryzyko utraty zainwestowanych środków.  

1) BĄDŹ DOCIEKLIWY

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję inwestycyjną, zapoznaj się ze szczegółami konkretnej oferty inwestycyjnej.  Uważnie przeczytaj dołączone regulaminy i prześledź opinie Internautów na dany temat.  Jeśli cokolwiek wydaje Ci się niejasne – pytaj! Pamiętaj o tym, że nie każdy doradca inwestycyjny, firma lub instytucja  stawia na przejrzyste zasady współpracy.

2) STARANNIE OCEŃ WIELKOŚĆ ŚRODKÓW, KTÓRE CHCESZ ZAINWESTOWAĆ

Oczywistym jest, że aby uznać, że dany projekt jest warty zachodu minimalny dochód z inwestycji musi być dla Inwestora satysfakcjonujący.  Nie kieruj się jednak wyłącznie zyskiem.

Specyfika firm pożyczkowych działających w ramach modelu pożyczek społecznościowych polega na tym, że  pożyczane kwoty są niewielkie, a okres spłaty zobowiązania nie jest długi. W pierwszej kolejności zastanów się więc, czy posiadane nadwyżki finansowe (w ciągu najbliższych kilku miesięcy) będą Ci potrzebne.

W przypadku inwestowania w pożyczki nie zamrozisz oszczędności na długie miesiące, ale musisz się liczyć z tym, że zwrot kapitału będzie rozciągnięty w czasie.

3) PRZEPROWADŹ  RESEARCH I WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ POŻYCZKĘ

Decydując się na zakup konkretnej wierzytelności należy zapoznać się z dotyczącymi jej szczegółami. Będąc na tym etapie postaraj się ustalić:

Czy pożyczkobiorca to stały klient?
Czy cieszy się on zaufaniem instytucji?
Czy zaciągnięte dotąd zobowiązania spłacane były w sposób terminowy?   
Czy należność posiadanie dodatkowe zabezpieczenie w postaci weksla lub poręczyciela?

4) WYBIERZ POŻYCZKĘ CZĘŚCIOWO SPŁACONĄ

Warto pamiętać, że spora część pożyczek o najkrótszym czasie trwania jest już w jakimś stopniu spłacona. Wyświetlając informacje na ich temat dowiesz się, czy do tej pory odnotowane zostały jakiekolwiek problemy ze spłatą należności.

5) POSTAW NA BEZPIECZEŃSTWO

Pożyczki zfunkcją ochrony kapitału to odpowiedź platform inwestycyjnych na niepewne warunki, które sprawiają, że pewien odsetek zobowiązań pozostaje niespłacony. Chcąc pomnożyć kapitał w oparciu o model pożyczania na procent musisz być tego świadomy. Decydując się na te formę inwestowania, przemyśl skorzystanie z dodatkowych form zabezpieczenia kapitału oferowanych przez wybrany serwis.

6) MAKSYMALIZUJ ZYSK W OPARCIU O PROGRAM PARTNERSKI

Sprawny użytkownik Internetu z pewnością nie raz miał się okazję przekonać, że zarabianie on-line nigdy nie było tak proste, jak dzisiaj. Niewątpliwym ułatwieniem w tej materii okazało się wdrożenie programów partnerskich (sieci afiliacyjnych), umożliwiających Internautom wypracowanie prowizji w zamian za aktywność w zakresie promowania danej usługi lub produktu.  

Inwestowanie w pożyczki również daje taką możliwość. Z reguły zachęcenie poleconej osoby do inwestowania umożliwia jej odbiór specjalnego bonusu.  Wykorzystanie kodu polecającego zwiększa tym samym zysk z jej  transakcji o dany procent.

7) ROZLICZ PODATEK Z INWESTYCJI

Najlepiej drogą elektroniczną!Wybierz serwis, który zapewnia taką możliwość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *