Niezależność finansowa. Pierwsze kroki.

Inwestycje w pożyczki, social lending

Niezależność finansowa. Pierwsze kroki.

Niezależność finansowa

Sprawdź od czego zacząć budowanie niezależności finansowej! Zidentyfikuj swój typ osobowości finansowej i zrewiduj swoje poglądy na temat pieniędzy, a zobaczysz, że będzie to pierwszy krok w stronę świadomego wydawania, efektywnego oszczędzania i skutecznego inwestowania

Niezależność finansowa: definicja

Niezależność finansowa jest pojęciem względnym. Dla jednych może być utożsamiana z wydawaniem pieniędzy na wszystkie zachcianki. Dla innych wiąże się z życiem na wysokim poziomie, bez konieczności wykonywania pracy zarobkowej. Ktoś inny powie, że niezależność finansowa to życie bez ekstrawagancji, alew poczuciu bezpieczeństwa.Jeszcze ktoś inny uzna, że wolność i niezależność finansowa to coś znacznie więcej, niż uniezależnienie się od pracodawcy i życie w oparciu o dochód pasywny.

Jak słusznie stwierdza Vicki Robin (autorka bestsellerowej książki PIENIĄDZE ALBO ŻYCIE):


Niezależność finansowa dotyczy wszystkiego, co uwalnia Cię od zależności od pieniędzy. To uwolnienie się od fałszywych przekonań na temat swojej sytuacji finansowej, od paraliżującego Cię zadłużenia oraz od niezdolności do sprawnego zarządzania życiowymi wygodami.


Vicki Robin

Bogactwo zaczyna się w głowie

Zanim zaczniesz wytyczać indywidualną ścieżkę dla osiągnięcia niezależności finansowej uświadom sobie, że BOGACTWO zaczyna się w Twojej głowie. Tak przynajmniej twierdzi T. Harv Eker – amerykański milioner znany z bestsellerowej pozycji Secrets of Millionaire Mind. Jeśli zastanawiasz się na ile diametralnie różni się Twój sposób myślenia od tego jaki cechuje ludzi bogatych postaraj się odpowiedzieć na kilka pytań:

 • Czy robisz to co lubisz i jesteś w stanie na tym zarobić?
   
 • Marzysz o przyszłości, czy żyjesz wspomnieniami?
   
 • Skupiasz się na oszczędzaniu, czy skutecznie pomnażasz kapitał?
   
 • W życiu koncentrujesz się na tym, by wygrać, czy żeby nie przegrać? 
   
 • Wolisz otrzymywać wynagrodzenie za osiągane wyniki, czy za czas spędzony w pracy?
   

Zmień nastawienie do pieniędzy

%name Niezależność finansowa. Pierwsze kroki.

Choć wszystko ma swoją cenę, a pieniądz pozwala nam ją zdefiniować, to pamiętaj, że pieniądze szczęścia nie dają. Ich miara wcale nie wynika z wartości papieru, czy też  stopu, z których są wykonane. Nawet jeśli znajdziesz się w gronie osób cieszących się ich nadmiarem, na co dzień dokładasz wszelkich starań, by się ich pozbyć i nabyć dobra, na których rzeczywiście Ci zależy.

Jeśli zaciskasz pasa, gromadzisz oszczędności i cieszysz się samym faktem  ich posiadania to nie tędy droga. Prędzej czy później przyjdzie taki moment, że w jakiś sposób je spożytkujesz. Również dobrze może się okazać, że zanim to nastąpi zgromadzone pieniądze zwyczajnie stracą na wartości
 

Problemy finansowe: zdiagnozuj z czego wynikają

Psychologowie zgodni są co do tego, że każdemu z nas przypisane są charakterystyczne cechy decydujące o tym w jaki sposób myślimy o pieniądzach i jak je wydajemy. Ostatecznie składają się one na niepowtarzalny wzór określany mianem OSOBOWOŚCI FINANSOWEJ.

Tym sposobem budujemy naszą rzeczywistość finansową jako odzwierciedlenie naszych przekonań i doświadczeń gromadzonych na przestrzeni kolejnych lat. Ze względu na osobisty punkt widzenia otaczających nas ludzi najchętniej wtłaczamy w kategorie biednych lub bogatych. Tymczasem ci ostatni wcale nie posiadają wybitnego szczęścia czy magicznych mocy. Najczęściej nie mają nawet gotowej recepty na sukces. Posiadają za to optymistyczne podejście do życia i charakterystyczny styl analizowania rzeczywistości. 
 

Zbuduj plan! Określ sposoby osiągnięcia niezależności finansowej

To najtrudniejszy etap budowania niezależności finansowej. Zrealizujesz go w oparciu o 4 wytyczne:

 1. Opracuj strategię ZWIĘKSZENIA  swoich ZAROBKÓW.
   
 2. Zadbaj o to, by OSZCZĘDZANIE stało się Twoim nawykiem. Wypracowane w ten sposób nadwyżki finansowe w przyszłości będzie można zainwestować.
   
 3. Dąż do szybkiej SPŁATY swojego ZADŁUŻENIA. Zrób wszystko, by oszczędności w wydatkach wpłynęły na szybsze zmniejszenie zaciągniętych zobowiązań.
   
 4. Dobierz odpowiednią dla siebie STRATEGIĘ INWESTYCYJNĄ.

Odwiedź również naszą platformę windykacyjną!
www.oddaj-kase.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *