FAQ
Właścicielem portalu RFL.com.pl jest Look Pożyczka sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie przy ulicy ul. Okulickiego 61.
Spółka została zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Częstochowie w XVII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000394817, NIP 5732835416, REGON 242642260.
Kapitał zakładowy to 500.000 zł (opłacony w całości).
Informacja odpowiadająca odpisowi z Rejestru Przedsiębiorców
Portal RFL jest łącznikiem pomiędzy siecią terenowych przedstawicieli, którzy weryfikują zdolność kredytową klientów, sprzedają, odbierają raty i prowadzą skuteczną windykację pożyczek a grupą ludzi, którzy chcą w te pożyczki zainwestować. Dzięki portalowi RFL można nabyć wierzytelność należącą do spółki Look Pożyczka. Inwestor, dokonując wpłaty, nabywa prawa do pożyczki, a firma Look Pożyczka sp. z o.o. świadczy usługi na rzecz inwestora, obierając za niego raty, windykując nierzetelnych klientów i dbając o terminowość spłat pożyczki.
Dzięki aplikacjom mobilnym wykorzystywanym przez naszą firmę, inwestor ma podgląd online do wszystkich działań przeprowadzanych w związku z obsługą zakupionej pożyczki. Inwestor widzi odbiór rat, wizyty windykacyjne i autonomicznie może zarządzać swoim kontem.Naszą firmę budujemy nieprzerwanie od 2011 roku. Starannie dobieramy pracowników i koncentrujemy się nie na sprzedaży, jak większość firm pożyczkowych, a na wysokiej spłacalności naszych wierzytelności. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu fintech i zaangażowanemu zespołowi ludzi nasze pożyczki cechują się jednym z najwyższych w branży współczynników spłacalności. Odstępstwa od ustalonego harmonogramu spłat powyżej 90. dni w naszej firmie wynoszą tylko 1.68% (na dzień 20.11.2024).
Kupując pożyczkę na portalu RFL, inwestor automatycznie otrzymuje podgląd do aplikacji, dzięki której widzi, kiedy obsługujący tę wierzytelność konsultant Look Pożyczka odwiedza pożyczkobiorcę, odbiera raty lub prowadzi działalność związaną z obsługą klienta. Inwestor wie, kiedy została dokonana wpłata raty i sam decyduje, czy chce ją przelać na własne konto czy reinwestować.
Jeżeli chce ją wypłacić, rata jest przelewana na jego konto w ciągu następnych 48. godzin.Inwestor ma podgląd do działań windykacyjnych podejmowanych wobec każdego klienta. Nasi pracownicy wizytują klienta, jednocześnie dokonując wpisów w aplikacji o zastanym stanie faktycznym oraz przyszłych ustaleniach dla wierzyciela.
Po upływie 90. dni od ostatniej wpłaty pożyczkobiorcy, inwestor ma możliwość podjęcia decyzji, czy odsprzedaje kapitał, który nie został spłacony spółce Look Pożyczka (tylko przy skorzystaniu z programu zwrotu niespłaconego kapitału) czy chce dochodzić praw sam przed sądem. Może także skorzystać z oferty windykacji przeprowadzonej przez współpracującą z nami kancelarię prawną.My nie tworzymy sieci terenowych przedstawicieli i kierowników. My już ją mamy! RFL wykorzystuje wysoką spłacalność, doświadczenie i profesjonalizm windykacyjny pracowników firmy Look Pożyczka. Inwestorzy nie udzielają bezpośrednio pożyczek, tylko je odkupują na zasadzie cesji od Look Pożyczka. Spółka udziela pożyczek ze środków własnych.
Kiedy pożyczki nie są spłacane, nasi pracownicy odwiedzają nierzetelnego klienta w miejscu zamieszkania, aby (korzystając z technik windykacyjnych) uzyskać wpłatę zaległych rat. Jeżeli to nie przyniesie efektu w ciągu 90. dni, sprawa jest kierowana do windykacji prawnej. Inwestor sam decyduje, czy chce dochodzić swoich roszczeń we własnym zakresie, czy też (jeżeli wykupił tę opcję przy zakupie pożyczki) korzysta z możliwości zwrotu zainwestowanego kapitału. Inwestor ma też możliwość powierzenia windykacji kancelarii prawnej, z którą współpracujemy.Nie reklamujemy się - nasza reklama to tak zwana poczta pantoflowa. Według nas najbardziej skuteczna. Dlaczego? Z prozaicznego powodu. Nie zależy nam na dużej sprzedaży, bo inwestujemy własne środki. Koncentrujemy się przede wszystkim na terminowym spłacaniu pożyczek i maksymalnym ograniczeniu wyłudzeń.
Dlatego każdy klient, który podpisuje umowę pożyczki z firmą Look Pożyczka sp. z o.o. jest weryfikowany w bazach danych BIG i BIK.
Aby zaciągnąć pożyczkę, każdy z klientów musi pozytywnie przejść weryfikację w bazach danych oraz spełnić warunki obowiązujące w naszej spółce.
Nie udzielamy pożyczek bez stałych udokumentowanych dochodów. Nie udzielamy pożyczek pod zastaw dochodu, który nie podlega zajęciu komorniczemu. Nasi pracownicy sami sprawdzają realne warunki bytowe oraz mieszkaniowe pożyczkobiorców. W zasadzie nie udzielamy pożyczek ludziom, którzy nie ukończyli 25. roku życia.
Duża część naszych umów posiada dodatkowe zabezpieczenie w postaci poręczyciela do umowy o pożyczkę, który podpisuje się na wekslu in blanco.Nasze umowy spełniają wymogi, które określone i opisane są w Ustawie o Kredycie Konsumenckim.
Każdy pożyczkobiorca otrzymuje od firmy wraz z umową Formularz Informacyjny, Harmonogram Spłat Pożyczki, Kartę Spłat Pożyczki.
Aby zabezpieczyć interes inwestora, pożyczkobiorca podpisuje także deklarację wekslową, weksel in blanco oraz - w zależności od sytuacji - „przewłaszczenie bez wydania” (ustanowione na rzeczy dłużnika na okres trwania pożyczki). Jeżeli klient posiada zadłużenie w bazach BIK i BIG wymagany jest także podpis poręczyciela na wekslu.Termin wymagalności poszczególnych rat, a także całości Umowy Pożyczki określa Harmonogram spłat. Konsultanci Look Pożyczka Sp. z o.o. dokonują odbioru wymagalnej raty od Pożyczkobiorcy, która następnie przekazywana jest na rzecz Użytkownika, zgodnie z zawartą umową cesji wierzytelności. W praktyce mogą zdarzyć się sytuacje, w których Pożyczkobiorca nie dysponuje środkami pozwalającymi na pełną spłatę raty w dniu jej wymagalności, wskazanym w Harmonogramie - co najczęściej związane jest z rozbieżnością w terminie wypłaty stałego źródła dochodu Pożyczkobiorcy - wówczas konsultanci Look Pożyczka Sp. z o.o. umawiają się z Pożyczkobiorcą na najbliższy możliwy termin odbioru raty, który ulega wówczas przesunięciu w stosunku do tego wskazanego w Harmonogramie, z czym nierozerwalnie wiąże się też zmiana terminu przekazania takiej raty Użytkownikowi. Nasi konsultanci podejmują wszelkie starania, aby sytuacje te zdarzały się sporadycznie, zaś ewentualne odstępstwa od Harmonogramu spłaty były nieznaczne. Okoliczności te nie wpływają na ogół praw Użytkownika związanych z zawartą umową cesji wierzytelności.
Wraz z zawarciem umowy cesji wierzytelności w ramach platformy RFL.com.pl, Użytkownik zobowiązany jest do zapłaty podatku od czynności cywilno - prawnych (PCC), którego wysokość wynosi 1% wartości pożyczki. Użytkownik powinien złożyć deklarację PCC-3 we właściwym dla siebie Urzędzie Skarbowym, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy cesji wierzytelności. Platforma RFL.com.pl umożliwia Użytkownikowi wygenerowanie deklaracji PCC-3, wypełnionej niezbędnymi danymi, w celu ułatwienia realizacji obowiązku podatkowego.
W przypadku zakupu pożyczki nieobjętej Programem Zwrotu Kapitału (PZK), istnieje możliwość, że pomimo naszej starannej selekcji pożyczkobiorców, pożyczkobiorca zaprzestanie spłaty pożyczki. W takim przypadku może dojść do sytuacji, w której brak możliwości spłaty będzie wynikał z niewypłacalności pożyczkobiorcy, niezależnie od jej przyczyny, która w konsekwencji doprowadzi do braku możliwości odzyskania od pożyczkobiorcy kwoty pożyczki.
Dochodzenie wierzytelności przed sądem, a następnie egzekwowanie jej w drodze przymusu państwowego po pozytywnym zakończeniu sprawy sądowej nie oznacza, że drogi te przyniosą efekt
Program Zwrotu Kapitału jest programem, który Look Pożyczka Sp. z o.o. zapewnia swoim Klientom, zabezpieczając środki na wypłaty w ramach programu w kapitale własnym. Pożyczki z PZK sprzedajemy wyłącznie w takim zakresie, w jakim pozwala nam na to nasz kapitał pozwalający na zwrot w ramach PZK.
Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku czasowej utraty przez naszą Spółkę płynności finansowej może dojść do przejściowych problemów z realizacją wypłaty w ramach PZK, zaś w przypadku trwałej utraty płynności finansowej, skutkującej np. upadłością Spółki, może dojść do trwałego zawieszenia takich wypłat. W takim przypadku roszczenia Inwestorów mogą zostać skierowane do masy upadłości, jednakże nie można przewidzieć czy zostałyby zaspokojone i w jakim stopniu.
Innymi słowy, kontrolujemy na bieżąco możliwość realizacji zabezpieczenia, jakim jest PZK, natomiast nie jest ono zabezpieczeniem o charakterze absolutnym co należy mieć na uwadze korzystając z tej opcji.